Dnia 27 marca o godzinie 14.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbyła się integracyjna  imprezaBYĆ DLA INNYCH” organizowana przez MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Mrągowie na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Imprezę otworzyła p Otolia Siemieniec - burmistrz miasta Mrągowo i p Barbara Dziewiałtowska Gintowt - dyrektor MDK

Na scenie wystąpiły mrągowskie grupy i zespoły artystyczne:: grupa dzieci z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych "Malowane słońcem";uczniowie ZSS; Przedszkole „Stokrotka”; Przedszkole „Kubuś”; Chór Szkoły Podstawowej nr.1; Świetlica Środowiskowa "Gniazdo"; Orkiestra Dęta Mrongovia. Z MDK: zespół "Kawałek Mrągowa", grupa gitarowa, grupy wokalno-taneczne; "Iskiereczki", "Iskierki", "Iskry" oraz Akademia Przedszkolaka.

Na holu trwała Akcja - Siła zieleni - moje drzewko wielkanocne - podaruj je innym-eko-rysunkowa zabawa i wiele innych przyrodniczych atrakcji dla dzieci przy stoisku p Zosi Wojciechowskiej  (Stowarzyszenie "Zielone Dzieci"). Dzieci mogły też wykonać swoją palmę wielkanocną na warsztatach z paniami z Domu Dziennego Pobytu z MOPS w Mrągowie. "Żetonik na szczęście dla innych" rozdawał p Sławomir Stefaniak z  Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Mrągowie. Była też możliwość zakupu niepowtarzalnych stroików świątecznych i obejrzenia wystawy prac wykonanych w DDP w MOPS w Mrągowie oraz starych pocztówek z wielkiego zbioru Mrągowianina pana Ryszarda Bitowta. Rodzice, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 przygotowali stoisko z domowym ciastem, przy którym można było poczęstować się darmową herbatą.  Dzieci z MDK i DPS wystąpiły w koszulkach ufundowanych przez Urząd miasta Mrągowo. Byli z nami tego dnia wolontariusze z ZSZ w Mrągowie oraz z pracowni teatralnej z MDK. Dla wszystkich występujacych był przygotowany poczęstunek od sponsorów akcji. Były również zajączki z koszem słodkości dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję i wspólne bycie razem . Dziękujemy dzieciom niepełnosprawnym, że były z nami, a my mogliśmy być dla nich. Nasi przyjaciele z DPS - kochane dzieciaki opuszczając imprezę, mówiły, ze za rok tu będą .Jeszcze nie skończyła się obecna akcja a one już czekają na następną za rok. Będą z nami dziś , jutro......., za tydzień, miesiąc........... na wspólnych zajęciach, spotkaniach, balach integracyjnych, a za rok na jedenastej już imprezie "Być dla innych"- Bo chwile z nimi są wyjatkowe, ważne dla nich i dla nas - to chwile niesamowitej dziecięcej radosci. Oby tych chwil było jak najwięcej. Informacje są również na stronach: www.itvmragowo.pl   www.mragowo.pl  www.zielonedzieciaki.pl www.radiownet.pl

• orkiestra_By_dla_innych
  • ZSS_By_dla_innych