Integracyjna akcja charytatywna „BYĆ DLA INNYCH” zorganizowana została pod patronatem Burmistrz miasta Mrągowa przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Amicus

- na rzecz dzieci niepełnosprawnych dnia 17 MARCA 2013 r (niedziela) o godz: 15.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.
W PROGRAMIE IMPREZY można było zobaczyć pokaz szermierki na wózkach w wykonaniu naszych Paraolimpijczyków - Multimedalistów oraz występy mrągowskich grup i zespołów artystycznych. Na początku po otwarciu imprezy przez p. Burmistrz powitaliśmy naszych gości:p. Arkadiusza Jabłońskiego i p. Stefana Makowskiego - szermierzy i  paraolimpijczyków, którzy zdobyli wiele medali na mistrzostwach świata , mistrzostwach Europy. Mówili Oni min.o tym, ze "warto pracować nad sobą ,aby realizować swoje marzenia - bo nie ma marzeń złych są tylko marzenia dobre" .Przygotowali nam krótki filmik, po którym odbyły się pokazy mrągowskich grup i zespołów. Na akcji wystąpili: Kamil i Krzyś z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych ; grupa integracyjna "ZAWSZE RAZEM"; uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych; przedszkola: „Stokrotka”i „Kubuś”; chór Szkoły Podstawowej nr 1; Orkiestra Dęta Mrongovia; uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Dawid Łoskociński, Hania Szałachowska. Z MDK zaprezentowali się: zespół "Kawałek Mrągowa", grupy:"Iskiereczki", "Iskierki", "Iskry", "Fresh",grupa gitarowa. Odbyła  się również premiera autorskiego przedstawienia "Felmisie są wśród nas"grupy integracyjnej "Zawsze razem" . Dla wielu były to pierwsze kroki na scenie oraz spełnienie marzenia wystapienia przed większą publicznością. Byliście wszyscy wyjątkowi- bo po prostu byliście sobą.
Imprezie towarzyszyło wiele warsztatów. Eko - florystyczne warsztaty Stowarzyszenia "Zielone Dzieci "-tym razem były połączone z  hortiterapią- każdy  mógł wykonać własne ozdoby i biżuterię kwiatową. Były też warsztaty szermiercze przygotowane przez specjalnych Gości z konkursami i na pewno wielkimi emocjami.Dzieci zostały obdarowane upominkami i płytami DVD.  W ramach akcji - moja palma wielkanocna  na warsztatach z paniami z Domu Dziennego Pobytu przy MOPS w Mrągowie można było wykonać własną palmę. Nie zabrakło również "Żetonika na szczęście"od Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.
Od dwóch lat prowadzona jest również licytacja przedmiotów od naszych Darczyńców. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się: tort w kształcie słoneczka- logo akcji od cukierni Jagodzianka, obraz namalowany specjalnie na imprezę przez p.Magdalenę Lewkowicz, karnety do Salonu Kosmetycznego Beauty Center, koszulka z logo akcji- jeden z upominków od p .Burmistrz i Urzędu Miasta, gadżety mediów lokalnych; dwie filiżanki Gazety Olsztyńskiej i kapelusz od Radia Planeta i zespołu LOKA.
Składamy serdeczne podziękowania p. Annie Dymnej i Fundacji "Mimo Wszystko" za przesłaną paczkę z przedmiotami na licytację. Każdy wyjątkowy z pozdrowieniami i autografem bardzo nas ucieszył  i wzruszył .Upominki te  wędrując aż z Krakowa mają dla nas szczególną wartość.Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się książki: "Słowa dobrze, ze jesteście' z piękną poezją osób niepełnosprawnych, "Warto mimo wszystko" oraz maskotka i powidła p. Ani Dymnej..
Na akcji była też możliwość zakupu niepowtarzalnych stroików i wypieków świątecznych . Stroiki wykonały panie i dzieci z MDK, mrągowskich przedszkoli i szkół. Po raz pierwszy w akcję włączyło się Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Aktywne Sorkwity", MDP Sorkwity oraz Ochotnicza staż Pożarna i Świetlica Wiejska Gizewo. Wszyscy przygotowali nam pyszne wypieki świąteczne i stroiki. Do kiermaszu z ciastem dołączyły szkoły:Z S Z oraz Z S nr 2 oraz Małgorzata Kowalczyk. W ostatniej chwili dzięki pewnej Dorotce zgodziła się przyjść na akcję p .Aneta Nowacka - wizażystka , która oferowała makijaże dzienne i wieczorowe .
Nie zabrakło również naszych mediów. Patronat objęli: Kurier Mrągowski, Mrągowo24info, Radio Planeta i niezależna telewizja ITV .
Na wszystkie dzieci czekały dwa zające wielkanocne z koszem słodkości i upominkami od Eurobanku.
Zbiórka wszystkich funduszy akcji zostanie przeznaczona na wypoczynek letni dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.Swoją cegiełkę dołożyli wolontariusze, którzy tydzień przed akcją w Parafii św. Rafała uzbierali prawie 300 zł oraz mieszkańcy miejscowości Krzywe w kwocie 396 zł. Najbardziej ucieszyła nas integracja i wyjątkowe chwile, które można było wspólnie przeżyć na imprezie "Być dla innych" .Wszyscy na te chwile czekaliśmy i chcielibyśmy je zatrzymać na dłużej. To już trzynasta akcja i na pewno będą kolejne- ponieważ integracja to skarb i dla osób niepełnosprawnych i dla osób zdrowych. Przekonaliśmy się o tym od pierwszych chwil.

W tym roku spełniło się jedno z naszych marzeń- przy zaangażowaniu społecznym p.Tomasza Kodzia- właściciela mrągowskiej firmy "Milowy Krok" -na akcję został zamontowany w CKiT podjazd dla wózków inwalidzkich i każda niepełnosprawna osoba mogła godnie wjechać na scenę. Zrobiliśmy prawdziwy "milowy krok". Przy zaangażowaniu wspaniałych ludzi możemy niwelować bariery i cieszyć się wspólną integracją. Za ten gest bardzo p. Tomaszowi dziękujemy.

To była piękna niedziela ,bo byliśmy dla innych . Dzięki Wam wszystkim impreza się odbyła i nawet w mroźne dni zaświeciło nasze integracyjne słońce.Oby takich odruchów było więcej i aby zwykłe gesty stały się w naszym życiu codziennością- bo jesteśmy sobie potrzebni.
wszystkim naszym mrągowskim dzieciom i młodzieży oraz tak licznie przybyłym mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej i uczniom Zespołu Szkół  Specjalnych- dzięki Wam otrzymaliśmy wielką dawkę Radości i lekcję życia. Jesteście najważniejsi  i warto się dla Was zatrzymać w przedświątecznym biegu ,aby zrozumieć na czym polega prawdziwe życie i aby umieć się nim cieszyć.
Dziękujemy p. Burmistrz miasta Mrągowo oraz Urzedowi miasta za ufundowanie upominków- koszulek z logo akcji oraz wszystkim sponsorom: PRO ANIMALI. -przychodnia weterynaryjna -p. Pieńkowscy, p.G i J Majewscy- sklep "Traper",Hotel "Eva"- Ewa i Lech Najmoła, p. Tadeusz Grudek i Krzysztof Trzciński- Cukiernia "Jagodzianka",Kamieniarstwo- Paśnikowski, Hurtownia Kwiatów Sztucznych "Blixten"-p. D. Lubak, Salon Kosmetyczny Beauty Center- p. Maria Bladosz, p. Marcin Białochleb-Agencja Ubezpieczeń "Nowator" Firma przewozowa p. Arkadiusza Kowalczyka. Dziękujemy  Nadleśnictwu Maskulińskiemu i p. Kamilowi Sitarz, który w dniu akcji z Rucianego-Nida przywiózł upominki ekologiczne dla wolontariuszy  i dzieci z Domu Pomocy Społecznej oraz p. Michałowi Kochaniak i Firmie -Simonkoszulki za miłą współpracę i produkcję super koszulek "Byc dla innych"i "Zawsze Razem" .
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Uzbieraliśmy 4.079,75 zł

o akcji mozna znaleźć;


http://www.mimowszystko.org/portal/pl/20/2617/Przyjaciele_z_Mragowa_zapraszaja.html

http://www.mragowo.pl/pl/aktualnosci/2449-qbyc-dla-innych-2013q-relacja-video

http://mragowo.wm.pl/146783,Trzynasta-impreza-Byc-dla-Innych-zakonczona-sukcesem.html

http://www.mragowo24.info/news/magazyn-mr-gowski-sukces-charytatywnej-akcji-dla-innych

Za fotorelację dziękujemy p. Pawłowi Prusaczyk

DSC_0314DSC_0322DSC_0324DSC_0329DSC_0354DSC_0355DSC_0356DSC_0361DSC_0366DSC_0370DSC_0378DSC_0393DSC_0404DSC_0407DSC_0410DSC_0412DSC_0422DSC_0428DSC_0432DSC_0440DSC_0467DSC_0475DSC_0483DSC_0486DSC_0501DSC_0504DSC_0507DSC_0509DSC_0512DSC_0519DSC_0526DSC_0530DSC_0531DSC_0535DSC_0540DSC_0446DSC_0547DSC_0549DSC_0555