Dnia 14 czerwca grupy Iskierki oraz Azong reprezentowały Mrągowo na Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Krainy Tysiąca Jezior 1000 Lakes Dance Cup w Olsztynie.

Przyjechali również tancerze z Białegostoku, Łomży, Korsz, Dywit, Warszawy, Ciechanowa, Torunia ,Płocka, Poznania, Bartoszyc, Nowego Dworu Mazowieckiego, Augustowa, Iławy, Białej Podlaskiej. Impreza odbyła się w hali Urania w Olsztynie.Największym naszym sukcesem okazał się występ w kategoriach hip hop solo i hip hop duety . W kategorii 12-15 lat 4 miejsce na 40 tancerzy zdobyła 12letnia Martyna Gnoza z grupy Iskierki. W duetach 4 miejsce zajęły Maja Trelińska i Gabrysia Piotrowska. W tej kategorii wiekowej zadebiutowała Karolina Karolina Bejnarowicz. Biorąc pod uwagę wysoki poziom i dużą ilość tancerzy to dla młodych tancerek z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie wielki sukces. W kategorii do 11 lat wzięły udział trzy dziewczynki z grupy Iskierki: Olga Strus, Dominika Kulmaczewska i Natalia Rudzińska. Dwie występowały solo po raz pierwszy. Wszystkie dostały się do półfinału i zaprezentowały się znakomicie. Wróciliśmy do Mrągowa około 20.00 aby dołączyć do Gali Festiwalu "Mazurski Krok" w naszym nowym Amfiteatrze. Tam czekały na nas pozostałe grupy :Iskiereczki i Fresh . Na gali zaprezentowały sie grupy finałowe, wśród których znalazły się wszystkie grupy MDK. Mimo zimna dzieci rozgrzewały emocje: zespoły z całej Polski, bardzo wysoki poziom prezentacji, fajerwerki i nagrody. Iskierki zajęły 1 miejsce, Azong 2 miejsce a debiutujące na dużej scenie Iskiereczki miejsce 3. Fresh nie miał rywalizacji, jednak za swoją nową prezentację otrzymał nagrodę festiwalową 1 miejsce- tak jak pozostali finaliści i został doceniony przez wielu choreografów i tancerzy. Gratulujemy naszym tancerzom!!!!! :-)

DSC_0376DSC_0353DSC_0248DSC_0231DSC_0271DSC_0274DSC_0277DSC_0297DSC_0300DSC_0313DSC_0356DSC_0361DSC_0374DSC_0401DSC_0418DSC_0444DSC_0448DSC_0456DSC_0485DSC_0487DSC_0497DSC_0504DSC_0524DSC_0531