22 listopada w Ostrołęce odbyła III Ofensywa Tańca- Ogólnopolski Turniej Taneczny. Wśród 600 tancerzy nie zabrakło naszych grup; Iskiereczek, Iskierek, Azonga i Fresha oraz tancerzy solistów z mrągowskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Organizatorem był UKS Dance and Move. W jury zasiedli: Paweł "Tolek" Tolak- tancerz i instruktor, Anna "YouYa" Jujka- jurorka "Got to Dance"- , Karol "Polssky" Polak- finalista programu "Mam talent". W III edycji Ofensywy Tańca wystartowało ponad 600 tancerzy z 23 miast Polski: Łodzi, Warszawy, Białegostoku, Suwałk, Terespola, Ciechanowa, Płocka, Wyszkowa, Garwolina, Radomia, Czarnej Białostockiej, Pułtuska, Ostrowi Maz. Łomży, Bartoszyc, Mrągowa, Kętrzyna, Giżycka, Goniądza, Legionowa, Zielonki i Augustowa.

Poziom był bardzo wysoki, świetni tancerze z całej Polski, odpowiedni klimat i ogromne emocje. Każdy wyjazd to wartościowe doświadczenie i wskazówki do dalszej pracy. To też chwila, kiedy sprawdzamy swoje umiejętności i pomysły. W tym roku Mrągowo reprezentowało z Młodzieżowego Domu Kultury 45 tancerzy p. Ewy Gnoza. W kategorii do 11 lat w mini formacjach wystąpiła reprezentacja grupy Iskiereczki- siedem najmłodszych debiutujących na ogólnopolskim turnieju tancerek na 8 mocnych grup wytańczyło 2 miejsce. W kategorii 12-15 lat mini formacje hip hop 2 miejsce zdobyła grupa Azong. W kategorii hip hop duety 12-15 lat na 11 duetów z całej Polski tancerki z grupy Azong: Maja Trelińska i Gabrysia Piotrowska stanęły na podium zajmując 2 miejsce. Iskierki w kategorii 12-15 lat formacje zajęły 6 miejsce a Fresh w kategorii powyżej 15 lat miejsce 4.
Soliści: Martyna Gnoza, Dominika Kulmaczewska, Małgorzata Chorążewicz, Dominika Mikołajczyk przeszły do 1/4 finału i 1/2 finału. W najmłodszej kategorii startowało ponad 80 tancerzy. To duże osiągnięcie mrągowskich zdolnych tancerek, które na co dzień ćwiczą i rozwijają się w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie. Przed wyjazdem do Ostrołęki dużo trenowały przychodząc na dodatkowe próby, aby przygotować się jak najlepiej. Ich zaangażowanie zasługuje na wielkie uznanie. 15 godzin sobotnich było pełne emocji i nowego doświadczenia. Przyjemne zmęczenie i radość towarzyszyły wszystkim do samego końca. Przed nami kolejne zajęcia i grudniowe warsztaty z Karolem Polsskym Polak - aby dalej rozwijać się i doskonalić warsztat taneczny. Gratulujemy wszystkim!!.

DSC 0484DSC 0492DSC 0493DSC 0496DSC 0501DSC 0508DSC 0559DSC 0560DSC 0577DSC 0586DSC 0603DSC 0609DSC 0612DSC 0635DSC 0638DSC 0643DSC 0648