byc dla innych 2015 375017

Po raz 19ty 7 kwietnia 2019 r. o godz: 10.30   Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Kopernika 2c) przy wsparciu Stowarzyszenia Amicus, zarejestrowanego Komitetu Społecznego, Urzędu Miasta , Centrum Kultury i Turystyki oraz wolontariuszy i zaangażowanych osób w Mrągowie organizuje akcję "Być dla innych". W tym roku również zbieramy na wypoczynek letni dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie i integrujemy się całym sercem. Data daleka- ale czas ruszyć z przygotowaniami i rezerwować sobie termin. Tak jak co roku będą występy artystyczne, kiermasze świąteczne, wypieki, warsztaty, licytacje, specjalni goście itp. Szczegóły wkrótce :-) Jeśli ktoś zechce wesprzeć naszą akcję prosimy o kontakt . Z góry bardzo dziękujemy!!!
Pokonywanie barier, przekraczanie granic , które sami sobie często stawiamy towarzyszy nam wszystkim. Integracja uczy i  zatrzymuje , aby pomyśleć o tym, co w życiu tak naprawdę jest ważne i my to mamy...tylko w pogoni...…  czasem zapominamy. Nie ważne czy biegamy na kołach wózka inwalidzkiego , czy własnych nogach - ważne aby czuć się pełnowartościowym człowiekiem, wierzyć w siebie i ludzi - robić swoje i nie czuć się samotnym .
W ubiegłym roku dzięki akcji dzieciaki pojechały na swoje wymarzone wakacje. Uzbieraliśmy 14 tyś zł.  Liczy się każdy gest: sponsorzy, przedmioty na licytację i loterię, stroiki i ciasta wielkanocne na kiermasz,  oraz wolontariusze, artyści i sportowcy prezentujący się na scenie, czas i serducho :-) A najważniejsza jest INTEGRACJA. Organizowanie akcji od 18 lat utwierdziło nas już dawno w przekonaniu, że integracja jest potrzebna nam wszystkim. To nasza przystań, aby czerpać z niej to co najlepsze. Pomagamy- ale sami wiele otrzymujemy. Kto jeszcze nie był warto do nas zawitać :) !! A kto był, mam nadzieję, że będzie po raz kolejny :) !!! Liczy się tu i teraz :)
kontakt : Ewa Gnoza -koordynator 696022539, tel MDK: 89 741 25 32, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.mdk.mragowo.pl
Nad zbiórką czuwa Komitet Społeczny "Być dla innych" : Ewa Gnoza. Dorota Janecka i Mirosława Bogucka

22 marca o godz: 18.00 odbędzie spotkanie organizacyjne z wolontariuszami - zapraszamy. Niebawem program artystyczny, lista licytacji i akcji towarzyszących