W tym roku w Mistrzostwach wzięły udział : „Iskierki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie, „Meczta” z Pałacu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Kaliningradzie, „Big Stars” z Klubu JW. w Przasnyszu, „Gwiazdeczki” ze Świetlicy Środowiskowej w Szestnie, „Iskry” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie, „Bursztynowa Miniatura” z Kaliningradu, „Dee Jaay Plus” ze Świetlicy Środowiskowej w Szestnie, „Dangerous Team” z Ryńskiego Centrum Kultury, „Fresh” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie, „Oldschoolowa Banda” z Kętrzyńskiego Centrum Kultury, „No Rulez” z Ryńskiego Centrum Kultury, „Amarant” z Klubu JW. W Przasnyszu, „Gest” z Kętrzyńskiego Centrum Kultury i „Furios Crew” z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Ogółem w części konkursowej i pozakonkursowej na scenie wystąpiło 194 artystów. Grupy rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Oceniane były za dobór repertuaru, choreografię, technikę wykonania, kostiumy i rekwizyty, stopień trudności wykonywanych elementów oraz ogólny wyraz artystyczny.Pokazy oceniało Jury w składzie: przewodnicząca- p. Irena Szkudaj, oraz członkowie: p. Janina Przyborowska, p. Sandra Hirsz- Piaskowska i p. Kaja Kowalewska. Imprezę prowadziła p. Sandra Kowalewska.Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników uatrakcyjniały swoimi pokazami grupy taneczne z Kaliningradu, grupa taneczna „Beat Killers” z Ryńskiego Centrum Kultury, oraz solistki przygotowane przez p. Krystynę Bawirsz: Anita Łosińska i Agata Teleszewska. Sponsorami tegorocznych Mistrzostw byli: Burmistrz Miasta Mrągowo, Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie, Grażyna i Jacek Majewscy- właściciele PHU „Traper”, Hurtownia Spożywcza „Vega” oraz uczestnicy dorosłej grupy tańca towarzyskiego.

W kategorii grup tanecznych ze szkół podstawowych Jury przyznało :

III miejsce Grupie „Iskry” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie,

II miejsce i puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie grupie „Big Stars”

z Przasnysza,

I miejsce i puchar Burmistrza Miasta Mrągowo grupie „Iskierki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.

W kategorii grup tanecznych z gimnazjum Jury przyznało:

III miejsce grupie „Dangerous Team” z Ryńskiego Centrum Kultury,

II miejsce i puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie grupie „Bursztynowa Miniatura” z Kaliningradu,

I miejsce i puchar Burmistrza Miasta Mrągowo grupie „Meczta” z Kaliningradu.

W kategorii grup tanecznych z gimnazjum Jury przyznało:

III miejsce grupie „Amarant” z Przasnysza,

II miejsce i puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie grupie „Gest” z Kętrzyna,

I miejsce i puchar Burmistrza Miasta Mrągowo grupie „Oldschoolowa Banda” z Kętrzyna.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Mistrzostw za wsparcie oraz mediom lokalnym: „Kurier Mrągowski”, ITV Mrągowo, Radio „Planeta” za relację z przebiegu imprezy i promocję.