Głosy oddawali mieszkańcy miasta nad Czosem i to oni zdecydowali o przyznaniu tego tytułu pomysłodawczyni imprezy „Być dla innych”, która ukierunkowana jest na pomoc najbardziej potrzebującym.„Być dla innych” to impreza artystyczna gdzie swoje talenty prezentują dzieci i młodzież, w tym niepełnosprawni podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Jej celem jest nie tylko terapia i integracja, ale i wsparcie finansowe DPS-u. Na ten cel przeznaczany jest całkowity dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek i towarzyszących jej różnych aukcji.Impreza organizowana jest od kilku lat przez Ewę Gnozę.

W tym roku mieszkańcy Mrągowa i słuchacze Radia Planeta, które zorganizowało plebiscyt Mrągowianin Roku 2010 razem z Urzędem Miasta Mragowo, zdecydowali o docenieniu jej działalności.
Formuła Plebiscytu na Mragowianina Roku zabawy nie jest nowa. W 1995 roku po raz pierwszy plebiscyt ogłosiła Panorama Mazurska. Jednak po siedmiu latach z różnych przyczyn redakcja lokalnego pisma nie kontynuowała konkursu. Redakcja lokalnej rozgłośni radiowej w 2008 roku reaktywowała plebiscyt. Cieszy się on dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. W tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu o tytuł Mrągowianina walczyło sześciu kandydatów. Ewa Gnoza otrzymała 342 głosy, drugie miejsce zajął Andrzej Regiec - dyrektorSzkoły Muzycznej i dyrygent orkiestry Mrągowia, trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Żyłowskiemu.

źródło: artykuł na stronie www.mragowo.pl

 

Dziękuję Basi Dziewiałtowskiej -Gintowt - dyrektor MDK w Mrągowie, koleżankom i kolegom z MDK oraz z Stowarzyszenia "Zielone Dzieci" za wspołpracę pomoc i wsparcie, wszystkim osobom z którymi miałam możliwość współpracować a przede wszystkim moim dzieciom, z którymi pracuję w MDK i ich rodzicom oraz dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej z DPS i ZSS w Mrągowie. To dzieci i młodzież są w wszelkich moich działaniach, to one mają ogromny dar serca w sobie, są dla innych, jesteśmy dla siebie. One wiedzą, że najważniejszy jest zawsze drugi człowiek i potrafią się dzielić tym co najcenniejsze: wielkim dobrym sercem. Tańczą, śpiewają ale przede wszystkim i mimo wszystko są dla innych. Tytuł Mrągowianina roku 2010 jest nasz wspólny!!!! Ewa Gnoza

zdjęcia: Ewa Baczewska

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.mdk.mragowo.pl/images/images/2010/2010_07_iskierki/